Čanj
Čanj je malo turističko mesto koje se nalazi između Bara i Budve. Ovo malo izolovano mesto je pravi izbor za porodice sa malom decom ali i za sve ostale željne mirnog i prijatnog odmora. Mesto je udaljeno od velikih saobraćajnica i odlikuju ga toplo more, lepa peščana plaža, parkovi i uređenost. Čanj je od Bara udaljen nekih 12 kilometara.
Mesto je poznato i po kompleksu hotela i vikendica. Čanj se prostire duž izolovane obale koja je duga 1200 metara, koja je prekrivena šljunkom. Ovaj deo obale poznat je kao Biserna obala. Čanj je mesto koje osim izležavanja na lepoj plaži može da ponudi i puno drugih aktivnosti. Grad ima nekoliko sportskih terena i puno restorana, barova i kafića. Svakako, ukoliko Vam dosadi i želite da promenite i posetite neki obližnji grad, možete otići lokalnim autobusom koji polazi nekoliko puta u toku dana.
Biserna obala ili glavna plaža u Čanju je jedna od najlepših na Crnogorskom primorju. Planinski greben ovu plažu preseca i deli na dve manje. Plaža je pokrivena debelim slojem sitnog peska na obali i kamenim oblucima u vodi. Ukupna dužina ove plaže je 1800 metara, a plaža je kapaciteta 9000 kupača. U zaleđini plaže nalaze se hoteli, restorani i kafići, a sve je okruženo borovima, čempresima i mediteranskim biljem. Relativno blizu Čanju nalazi se Petrovac sa jako lepom plažom. Gradska plaža je najveća u Petrovcu. Ova peščana plaža dužine je oko 600 metara, sa crvenkastim peskom i jedna je od najposećenijih plaža u ovom delu budvanske rivijere. U njenoj blizini nalaze se mnogobrojni plažni barovi i hoteli.
U blizini Biserne obale nalazi se popularna Kraljičina plaža do koje se može doći vožnjom nekog od brodića koji saobraća u ovom delu rivijere. Krajnji deo plaže je pregrađen i namenjen nudistima, a ova plaža je i jedina registrovana nudistička plaža na Hercegnovskom području i jedna je od najstarijih plaža ove vrste na Jadranu. Galebova plaža je izolovanija plaža, za ljubitelje avantura i prirode. Na ovoj plaži su nekad talasi jako visoki što će se dopasti surferima.
Restorani / Kafići / Noćni život
Dobri mediteranski specijaliteti se mogu probati u restoranu Mreža, u restoranu Riblji restoran i restoranu VV. Najbolju picu možete pojesti u piceriji Vasilisa. U ovom mirnom i porodičnom mestu postoji i nekoliko barova i klubova u kojima se možete dobro provesti. Najpoznatiji su Kalipso, Plažni bar i English pub koji se nalaze na samoj obali. Malo bolji provod možete potražiti u Budvi koja je od Čanja udaljena nekih 35 minuta vožnje.
Ostale aktivnosti
Sutomore je smešteno između Čanja i Bara. Ovo mesto je poznato po velikom luna parku i dugačkom šetalištu. Grad je poznat i po puno suvenirnica i kafića. Plaže su prelepo sređene i dugačke oko 2 kilometra. Postoji i veliki broj malih plaža i uvala. Najpoznatije plaže su Inexova Zlatna obala, Ratačka mala plaža, Bela plaža, Kadice.
Petrovac se nalazi južno od Svetog Stefana. Ovo atraktivno turističko mesto poznato je po jako čistim plažama, parkovima i šumama. Petrovac je grad koji nudi širok izbor kafića, barova i poslastičarnica. Kafe Cuba je glavno mesto svih letnjih dešavanja. Pored njega tu su i barovi Tropico i Lučice. Kada je o restoranima reč najposećeniji su Castio, restoran MUN, restoran Mediteraneo, restoran Tramontana, restoran Fortuna i restoran Balkan.
Jedna od najlepših peskovitih plaža na crnogorskoj obali su Lučice. Nalazi se u neposrednoj blizini Petrovca i smeštena je u uvali, okružena borovom šumom. Plaža je mirnija, bez puno muzike i buke i idealna je za odmor i relaksaciju. Plaža je dugačka nekih 220 metara i uz samu plažu nalazi se nekoliko kafića i restorana, ali i bar. Na kraju plaže nalazi se igralište sa vodenim toboganom pa je ova plaža idealna za porodice sa malom decom.
Crna Gora je država u jugoistočnoj Evropi koja se nalazi na Balkanskom poluostrvu. Graniči se sa Bosnom i Hercegovinom na sjeverozapadu, Srbijom na istoku, Albanijom na jugoistoku i Hrvatskom na zapadu, dok na jugozapadu ima obalu duž Jadranskog mora. Glavni i najveći grad je Podgorica, dok Cetinje ima status prijestonice.
Tokom ranog srednjeg vijeka, tri srpske kneževine postojale su na prostoru današnje Crne Gore: Duklja, Travunija i Raška. Godine 1042. arhont Stefan Vojislav vodio je pobunu koja je dovela do nezavisnosti Duklje od Vizantijskog carstva i uspostavljanja dinastije Vojislavljević. Nakon dvovjekovne vladavine Nemanjića, u 14. i 15. vijeku došlo je do stvaranja Kneževine Zete kojom su vladale dinastije Balšić (1356—1421) i Crnojević (1431—1498) za čije vrijeme prvi put se koristi sadašnji naziv. Nakon pada pod osmanskom vlašću, Crna Gora je povratila defakto nezavisnost 1697. godine pod vlašću dinastije Petrović Njegoš kao teokratska država prije nego što je postala sekularna knjaževina 1852. Dejure nezavisnost je stekla od strane Velikih sila na Berlinskom kongresu 1878. nakon Crnogorsko-turskog rata. Godine 1910. postala je kraljevina. Nakon Prvog svjetskog rata, postala je dio Jugoslavije. Nakon raspada Jugoslavije, republike Srbija i Crna Gora su zajedno proglasile federaciju. Nakon referenduma o nezavisnosti održanom u maju 2006, Crna Gora je povratila nezavisnost i zajednica se mirnim putem rasformirala. Na parlamentarnim izborima u avgustu 2020, po prvi put u svojoj istoriji, Crna Gora je demokratski smijenila vlast. Time, tridesetogodišnja vladavina Mila Đukanovića i stranke na čijem je čelu je okončana.
Klasifikovana od strane Svjetske banke kao ekonomija sa višim srednjim prihodom, Crna Gora je članica Ujedinjenih nacija, NATO-a, Svjetske trgovinske organizacije, Organizacije za evropsku bezbjednost i saradnju, Savjeta Evrope i Centralnoevropskog ugovora o slobodnoj trgovini. Crna Gora je osnivačka članica Unije za Mediteran. U procesu je pridruživanja Evropskoj uniji.
Pogledajte našu kompletnu ponudu za Crnu Goru.