St Julians se nalazi severno od Valete. Ovaj gradić poznat je po luksuznim hotelima, mnogobrojnim restoranima i dobrim noćnim klubovima. Grad je poznat i po najvišem tornju na Malti, tornju Portomasu koji je visok 98 metara.
Područje je bilo naseljeno još u vreme praistorije, a početkom 19. veka ovo malo ribarsko selo otkrili su namesnici Velike Britanije i prepoznali područje kao idealno za odmor.
Balluta Bay je takođe jedno od popularnijih mesta kod turista. Zaštitni znak mesta je neogotska crkva i nekoliko kućica izgrađenih u gruzijskom tradicionalnom duhu.
Zaliv Spinola je jedan od najromantičnijih zaliva na Malti. Ova deo poznat je po palati Spinola i staroj kapeli. Palata Spinola je izgrađena 1688. godine, a izgradila ju je Fra Paola Taffaele Spinola i prvobitno je bila namenjena organizovanju zabava.
Jedna od lepših plaža nalazi se na istočnoj strani ostrva, između St Julians-a i Pacevilla. U pitanju je plaža St George. Ova peskovita plaža nagrađena je plavom zastavicom za uređenost i čistoću. Opremljena je tuševima i toaletima, a na njoj se nalazi i nekoliko barova ali i manja biblioteka.
Malta (malt. izg. [ˈmɐltɐ], engl. izg. [ˈmɒltə]; službeno Republika Malta, malt. Repubblika ta’ Malta, engl. Republic of Malta), otočna država u Sredozemnom moru. Ova država sastoji se od nekoliko otoka i otočića, od kojih su tri naseljena. Najveći otok je Malta na kojem živi najveći dio stanovništva zemlje. Ova zemlja u kojoj živi manje od pola miliona stanovnika je, s obzirom na površinu, jedna od najgušće naseljenih zemalja svijeta.
Malteško otočje nalazi se nedaleko od Sicilije (Italija), te manje od 300 km od obale Afrike. Zbog svog strateškog položaja, Maltom su tokom historije vladale mnoge sile, kao što su Feničani, Rimljani, Fatimidi, Ivanovci i Britanci. Od 21. septembra 1964. Malta je nezavisna od Velike Britanije, a od 1. maja 2004. članica Evropske unije.
Malta je izraženo katolička zemlja, s jednim od najvećih procenata udjela rimokatolika u stanovništvu na svijetu. Kršćanstvo je na Maltu donio apostol Sveti Pavle koji je na ovom otoku doživio brodolom. Službeni jezici Malte su malteški i engleski. Italijanski također ima veliki značaj u državi, budući da je bio službeni jezik do 1934. godine.