Opis
Vila Doka Saranda
Mi smo vila sa 10 soba koja se nalazi na najboljoj poziciji plaže Saranda zvane Mango beach koja je najpopularnija u Sarandi. U našoj vili gost će naći opuštena mesta kao nijedan drugi hotel ili Vila u sarandi, na prvom spratu imamo bar i restoran, kao i vrt sa roštiljem. Sve sobe su klimatizirane, tv, hladnjak, balkon s pogledom na more itd.
Usluge i pogodnosti
Pristup internetu , dječiji krevetić na zahtev, dodatni kreveti na zahtev, satelitska TV, pranje rublja, sigurno parkiranje – Garaža, parkirno mesto
Sobe:
- Ukupan broj soba – 10
- Connecting rooms
Opremljenost sobe (Standardna soba)
- Kupatilo prilagođeno osobama sa invaliditetom
- Wi Fi internet
- SAT TV
- Kuhinja
- Frižider
- Balkon
- Dodatni ležaj (na upit na licu mesta)
- Vrt
- Sušilica za odeću – 1
- Električni čajnik – 1
Na jugu Albanije nalazi se Saranda, omanje turističko mesto sa 30 000 stanovnika. Grad se nalazi prekoputa severoistočnog dela ostrva Krfa i od grčke granice udaljen je 26 kilometara. Smešten je u zalivu oblika potkovice, između planine i Jonskog mora, u oblasti Valona. Mesto ima preko 300 sunčanih dana godišnje i mediteransku klimu.
Saranda (alb. Sarandë, grč. Άγιοι Σαράντα) grad je u južnoj Albaniji u oblasti Valona smešten na obalama Jonskog mora. Saranda predstavlja jedan od najvažnijih turističkih centara u zemlji. U gradu živi značajan broj pripadnika grčke nacionalne manjine. Po podacima iz 2011. godine u gradu je živelo 20.227 stanovnika. Preko puta grada nalazi se grčko ostrvo Krf a pored grada, u more utiče reka Bistrica.
Savremeni naziv grada potiče od vizantijskog manastira Agi-Saranda (grč. Άγιοι Σαράντα) u čast Četrdeset mučenika Sevastijskih, u antičko doba grad se zvao Onhesmeo (Ογχησμος). Naziv potiče od jednog od ilirskih plemena. 28. novembra 1912. godine, nedaleko, u Valoni, proglašena je nezavisnost Albanije, ali su u stvari od tog vremena do 1920. godine teritoriju zemlje periodično zauzimaju italijanske, srpske i grčke trupe.
Kada je grad zauzela italijanska vojska 1939. godine, osvajači su ga preimenovali u Porto Eda u čast najstarije ćerke Benita Musolinija, Ede. Ali Grci, koji su od davnina ovaj region – Severni Epir smatrali delom Velike Grčke, prilično brzo su odatle 1940. godine, iako ne zadugo, proterali Italijane. „Sile osovine“: Nemačka, Italija i Bugarska su 1941. započeli okupaciju Grčke. Italijani su kapitulirali 1943. godine i njihove trupe su napustile Albaniju, 1944. godine nemački osvajači su proterani iz zemlje, a po završetku Drugog svetskog rata Saranda postaje centar istoimenog okruga prefekture Valona u Albaniji.
Način plaćanja
U dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS: