Opis
DAVID + je nov objekat koji se sastoji iz deset studija. Svi imaju terase sa pogledom na more, opremljeni su veoma kvalitetnim nameštajem, lcd televizorima, klimom, najsavremenijim sanitarijama, čajnom kuhinjom, sefovima (uz doplatu)…Od plaže je udaljen oko 30 metara.
Mesto Dobre Vode je od Bara udaljeno nekih 8 kilometara. Ovaj gradić još i nazivaju vazdušnom banjom zbog ukrštanja različitih vetrova koji duvaju sa planine i mora. Dobre Vode su i najveće turističko mesto u ovom delu crnogorske obale i idealno je za odmor, pogotovo za porodice sa malom decom. Mesto jeste mirnije ali pruža i širok izbor kada je o noćnom provodu reč, pa se može preporučiti i mlađim turistima.
Najatraktivnija plaža je Veliki Pijesak koja zbog čistoće vode i velike količine sumpora spada u plaže I kategorije. Plaža je dugačka nekih 500 metara, a široka 29 metara. Podloga je mešavina peska i šljunka. Plaža je prepoznatljiva po prelepom zalasku sunca i prelepoj boji mora koji se sa nje mogu posmatrati. Opremljena je suncobranima, ležaljkama i tuš kabinama, ali i prodavnicama gde možete kupiti najosnovnije stvari.
Crna Gora se nalazi u jugoistočnoj Evropi na Balkanu. Teritorija Crne Gore zauzima približno 13.812 km2. Graniči se sa Hrvatskom (14 km) na zapadu, Bosnom i Hercegovinom na sjeveru (225 km), Srbijom na istoku (203 km), Albanijom na jugu (172 km), a od Italije je razdvojena Jadranskim morem. Dužina obale je 293,5 km.
Crna Gora se rasprostire od visokih vrhova na granici sa Srbijom i Albanijom i širi se velikom ravnicom koja se prostire nekoliko kilometara. Ravnica grubo nestaje na sjeveru, gdje se Lovćen i Orjen naglo spuštaju u Boku Kotorsku.
Ime Crna Gora se na ovim prostorima prvi put zvanično javlja 1296. godine u povelji srpskog kralja Stefana Uroša II Milutina iz dinastije Nemanjića. Javlja se u obliku otь Črne Gore, u kontekstu oblasti oko Crmnice i vranjinskoga manastira, Skadarskog jezera. Ta Crna Gora je jedna od brojnih oblasti u srednjovjekovnoj srpskoj monarhiji koja nosi identično ime. Značenje imena leži u slovenskom toponimu za velike i guste gore ili mrke šumovite predijele, a ovdje je izvedeno prema tome što su u srednjem vijeku Lovćen, njegova predgorja i područja starocrnogorskih planina bili pokriveni gustim (crnogoričnim) šumama.